fbpx

PRAKTICKÉ INFO

 

Pozývame Ťa na 29. ročník celoslovenskej pešej púte Muráň – Levoča, od 30. 6. do 5. 7. 2020. Tento rok budeme putovať s mottom “……………………….”.  

– Registrácia bude prebiehať v Muráni v utorok 30. 6. 2020  pri základnej škole od 16.00. do 19.30 Cesta od zastávky bude značená – určite to nájdete! Ak by ste prišli skôr, môžete si vybehnúť na Muránsky hrad – je odtiaľ pekný výhľad na okolie, prípadne sa ohláste na miestnej fare – určite tam nájdete niekoho kto vám povie čo a ako.  Ráno sa odchádza hneď po omši.

– Púť sa začína Sv. omšou v utorok o 20.00 hod v Muráni a oficiálne končí v sobotu polnočnou omšou na Levočskej hore. Účastnícky poplatok je 15 EUR a platí sa priamo na mieste pri registrácii. Aj tento rok sa prosím prihlásite dopredu. Chystáme pre vás aj malé prekvapenie a kto sa neprihlási, nič nedostane! Žartujem =). Ak vás príde viac stačí ak sa prihlási jeden a napíše koľko ľudí s ním príde.

safety day-1

Putovanie

Na úvod – nebojte sa! Nie je to nič hrozné a zvládne to každý kto chce! Prvé dva dni prejdeme približne po 22 km a druhé dva dni putovania po cca 12 km, striedavo po lesných cestách aj v premávke. Putujeme v skupinách, kde je čas na rozhovor, spievanie, hry atď… Počas putovania je prestávka na obed a prácu v skupinách. Veľké batohy sa cez deň prevážajú autami, takže sa netreba báť túry so 60-kilovým batohom. Ale určite si nezabudnite doniesť menší batoh, v ktorom si budete so sebou nosiť jedlo, vodu, pršiplášť a iné potrebné veci počas putovania.

IMG_2730

Ubytovanie

Ubytovanie je na väčšine miest zabezpečené v školách a telocvičniach – treba si doniesť vlastné karimatky a spacáky. Kto chce, je možné na niektorých miestach aj stanovať. Nezabudnite si zabaliť prezúvky do telocvične, inak budete musieť behať naboso alebo upratovať =)!.

put-403

Čo so sebou?

Každý skúsený pútnik to už ovláda, ale pre tých menej skúsených prípadne zábudlivých je tu zoznam vecí, ktoré by ste si nemali zabudnúť priniesť so sebou:

– oblečenie do každého počasia – putuje sa v každom počasí, takže netreba zabudnúť niečo proti slnku, opaľovací krém a pršiplášť, ďalej niečo teplé – na Levočskej hore býva zima

– pohodlnú obuv – aspon 2 páry,

– karimatka, spacák, stan,

– doklady, lieky, hygienické potreby,

– sväté písmo

put-152

Stravovanie

Každé ráno je pre každého pútnika pripravená 1⁄4 čerstvého chleba a teplý čaj. Pitná voda je k dispozícii na školách, ako aj počas niektorých prestávok cez putovanie, preto si nezabudnite fľašu. Nejaké tie syry, paštéty či lekváre si musíte kúpiť, ale ak aj zabudnete, hladom neumriete. V Telgárte na nás bude čakať guláš. V Hranovnici pre nás miestni obyvatelia spolu s podnikateľmi už pravidelne pripravujú milé privítanie s malým prekvapením. A v Spišskom Štvrtkupre nás spolok sv. Ruženca pripravuje teplú polievku, takže sa nemusíte báť hladovania o chlebe a čaji. Navyše sú v každej dedinke malé obchody, kde sa dá čo to kúpiť.

 

IMG_7285Doprava

Do Muráňa sa dá dostať autobusom, prípadne sa dá ísť vlakom do Červenej Skaly a odtiaľ autobusom alebo pešo. Ak sa nazbierate väčšia skupina, na vlaku sa dá vybaviť skupinová zľava. Ak by bol záujem, dá sa po vás prísť do Červenej Skaly autom. Všetko sa dá dohodnúť, len sa nám treba ozvať ;o).

Tu sú kontakty na pár ľudí, ktorí budú mať na starosti organizovanejší odchod na púť z rôznych miest Slovenska prípadne vám budú vedieť poradiť čo a ako, čiže sa im môžete ozvať. Ak idete ako väčšia skupinka, môžete nám na mail poslať kontakt na vás, aby sa k vám prípadne mohol pridať niekto, kto ide sám.

Info – Janko Gombala – 0915 893 678

Čadca – Martin Potočiar – 0944 981 687

Orava – Michal Flajs – 0908 238 464

Zvolen – Megy Spišková – 0911 896 867

Nitra, Levice – Adam Jurík – 0944 828 482

Varín, Žilina – Evka Halúsková – 0944 535 691

Bratislava – Martin Prieložný – 0918 871 661

Topoľčany – Dominika Balková – 0904 595 271

Parizánske a Bošany – Cyril/Peter Bôžik – 0948 606 860