Prečo sa do Muráňa vraciam? Martin z Dánska

Keď mi vroku 2010 dvaja z mojich najlepších slovenských priateľov povedali o Pešej púti Muráň – Levoča a poprvýkrát ma na ňu pozvali, som si ešte nevedel predstaviť, ako hlboko táto púť zasiahne moje srdce a dušu.

Odvtedy som sa každé leto vracal naspäť do Muráňa, čiže teraz už môžem skutočne povedať, že Pešia púť Muráň – Levoča sa stala tým najlepším a najšťastnejším týždňom môjho roka. Na tejto Púti som získal množstvo požehnania, ktoré nedokážem opísať v slovách.

Od môjho prvého príchodu do Muráňa sa v mojom srdci zrodia záplavy nádeje zo živého stretnutia s Kristom a s jeho najviac milujúcou matkou Máriou, ktorá nás volá do Levoče. Na každej Púti som taktiež spoznal priateľov na celý život, pochádzajúcich z rozličných kútov tejto krajiny. Títo priatelia ma inšpirovali nasledovať cestu pokoja a všetkého čo je dobré. Ako bratia a sestry môžme jeden druhému dať dar modlitby, spievať, zdieľať to, čo je najviac dôležité v našich životoch: byť Božími deťmi.

Na každom kroku púte som sa cítil ponorený do krásy prírody, Božieho stvorenia. Pri spoločnom kráčaní, ako bratia a sestry, cítim pokoj a neopísateľnú radosť – dar, ktorý môžem neskôr presunúť na tých, ktorí sú smutní alebo utrápení.

Na každej púti Muráň – Levoča som videl obraz Boha v láske a dobrote mojich spolupútnikov, vo vrúcnosti a pohostinnosti miestnych ľudí v dedinách, ktorým ponúkame naše piesne a posielame náš úsmev. Muráň Levoča ma naučila nezabúdať na Božiu lásku a využiť každý nový deň s vďačnosťou.

Keďže na púť prichádzam až z Dánska, som si istý, že na púti Muráň – Levoča budete prijatý, privítaní s úsmevom a s otvorenou náručou nezáležiac na tom, odkiaľ pochádzate. A keďže milujem hudbu a rád hrám na mojich husliach, piesne a melódie, ktoré som sa naučil hrať na Muráň – Levoči, sú pre mňa jedny z najpovznášajúcejších – keď ich počúvam, prinášajú do mojich očí slzy radosti a hrejú moje srdce v chladných a tmavých zimných dňoch.
Muráň – Levoča je jednoducho tá najnádhernejšia a najpožehnanejšia púť, o ktorej som kedy mohol snívať. Chcel by som odporučiť Pešiu púť Muráň – Levoča každému, kto chce zažiť malý kúsok neba počas života na zemi. S úsmevom, pokojom a modlitbou,

Martin Sebastian Lassen, pútnik s Dánsko

martin okok


Publikovaný

v

,

od

Značky: